Najlepsze ćwiczenia na pośladki

ćwiczenia na pośladki efekty

Ćwiczeń na pośladki jest bardzo dużo. Pomogą nie tylko w zadbaniu o atrakcyjną sylwetkę, ale też w uzyskaniu dużo lepszego samopoczucia. Są dedykowane kobietom w każdym wieku. Dzięki nim pośladki znacznie się podniosą i staną się jędrniejsze.

Kluczem do sukcesu jest ich regularne powtarzanie oraz maksymalne zaangażowanie w wykonywane ćwiczenia. Należy robić to profesjonalnie, solidnie i z pasją. Efekty przejdą najśmielsze oczekiwania trenujących kobiet.

Trening na pośladki – jakie niesie za sobą korzyści ?

Trening na pośladki jest związany z wieloma innymi zaletami. Działa korzystnie nie tylko na same pośladki, ale również na:

  • spłaszczenie brzucha,
  • wysmuklenie ud.

Nic dziwnego, że panie są nim tak zachwycone. Co najważniejsze takie treningi można bez problemów wykonywać w warunkach domowych, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby udać się na nie na siłownię lub do klubu fitness.

Sprawdź również: najlepsze preparaty na cellulit

Dobrym pomysłem jest zaangażowanie trenera personalnego, który podpowie zainteresowanym kobietom, w jaki sposób wykonywać poszczególne ćwiczenia. Technika jest w tym wszystkim najważniejsza.

Trening na pośladki – podstawowe zasady, których nie można zlekceważyć

Realizowanie treningu na pośladki powinno być dobrze przemyślane. Chodzi tutaj o zastosowanie kilku podstawowych zasad, dzięki którym trening będzie efektywny i przyniesie pożądane skutki. Przede wszystkim należy skupić się na tym, aby:

  • ćwiczyć regularnie i intensywnie (minimum 2-3 razy tygodniowo),
  • wolne dni wykorzystywać na regenerację (basen, sauna, rolowanie, odpoczynek),
  • mięśnie po zakończonym treningu mogły się odbudować,
  • trzymać się ściśle ustalonego planu (np. w zakresie ilości serii i powtórzeń).

Istotne jest to, aby w przygotowanym wcześniej planie nie wprowadzać indywidualnych modyfikacji. Zaangażowanie się w wykonywane ćwiczenia sprawi, że każda kobieta poleci ten trening swoim koleżankom i znajomym.

Pomiędzy seriami warto odpoczywać i zapanować nad oddechem. Odpoczynek powinien wynosić około 50-60 sekund. Cała jednostka treningowa powinna zająć maksymalnie kilkadziesiąt minut. Nie należy zapominać o solidnym nawadnianiu.

Trening na pośladki – jakie ćwiczenia warto wykonywać ?

Istnieje kilka podstawowych ćwiczeń, dzięki którym można zadbać o własne pośladki. Warto trenować regularnie i robić to z głową, dzięki czemu efekty będą zauważalne już po kilku tygodniach lub miesiącach. Należy postawić na takie ćwiczenia, jak:

  • wyskoki z przysiadu – do wykonania tego ćwiczenia kobietom potrzebne będą hantle. Panie stają w lekkim rozkroku, tak aby czuć się w pełni swobodnie. Hantle nie powinny być zbyt ciężkie. Ćwiczenie rozpoczyna się od wypchnięcia bioder w tył i zrobieniu przysiadu. Uda muszą znaleźć się w optymalnej pozycji, najlepiej równolegle do podłoża, na którym się ćwiczy. W tej pozycji należy się przez chwilę zatrzymać. Mięśnie będą napięte i poddane intensywnej pracy. Wznawiając ruch należy wyskoczyć w górę (jak najwyżej). Kluczowym aspektem jest bezpieczne lądowanie. Warto zrobić to na ugiętych nogach, aby paniom nie przytrafiła się żadna kontuzja. Zaleca się wykonanie 2-3 serii po około 15 powtórzeń,
  • wykroki boczne – ćwiczenie, które często jest wykonywane przed biegiem. Należy stanąć prosto wraz z lekkimi hantlami trzymanymi po bokach. Ćwiczenie rozpoczyna się od wykonania wykroku w prawo. Lewa noga powinna być wyprostowana w kolanie. W ten sposób rozciąga się własne uda oraz łydki. Później zmienia się nogę na lewą. Warto zrobić minimum 2-3 serie po 15 powtórzeń,
  • unoszenie bioder – potrzebna będzie mata, na której panie kładą się tyłem. Ręce są opuszczone luźno wzdłuż tułowia. Następnie należy przejść do uginania nóg w kolanach. W tym momencie biodra powinny być wypchnięte mocno ku górze. Mięśnie pośladków się napinają. W takiej pozycji należy wytrzymać minimum kilka sekund. Czynność powtarza się 15 razy w 3 seriach,
  • martwy ciąg przy pomocy jednej nogi – należy stanąć prosto i trzymać hantle swoją prawą ręką. Prawa stopa powinna być dynamicznie oderwana od podłoża. Reszta ciała pochyla się do przodu. Warto uważać na swoje bezpieczeństwo i utrzymanie równowagi. Prawą nogą wykonuje się wymach w tył. Należy zrobić 2-3 takie serie po 15 powtórzeń każda. 

Jak widać ćwiczeń na pośladki jest przynajmniej kilka, więc warto wybrać dla siebie te najbardziej uniwersalne i zaangażować się w realizowany trening. Pośladki będą atrakcyjniejsze i panie poczują się w swoim ciele zdecydowanie korzystniej.

ćwiczenia na pośladki

Trening na pośladki – krótkie podsumowanie

Wykonywanie treningu na pośladki jest banalnie proste. Nie trzeba kupować wielu sprzętów oraz akcesoriów, a wszystkie podane wyżej ćwiczenia można wykonywać w domach.

Najlepszym wyborem dla zainteresowanych pań będą wykroki boczne, martwy ciąg przy pomocy jednej nogi, unoszenie bioder oraz wysoki z przysiadu. Przy realizowaniu kolejnych czynności należy skupić się na odpowiedniej technice, więc niekiedy warto skorzystać z usług profesjonalnych trenerów personalnych. Do tego typu treningów potrzebne będą maty czy też hantle, więc należy je najpierw zakupić. 

Dodaj komentarz

Photo of author

Autor:

Katarzyna Gąsior

Katarzyna Gąsior jest uznana za ekspertkę w dziedzinie dietetyki, z pasją skupiającą się na promowaniu zdrowego stylu życia i zrównoważonej diety. Z wykształcenia magister dietetyki, Katarzyna ma bogate doświadczenie w opracowywaniu spersonalizowanych planów żywieniowych, które nie tylko wspierają cele zdrowotne, ale także są dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji jej klientów. Jej podejście do dietetyki podkreśla znaczenie całościowego podejścia do zdrowia, łącząc naukę o żywieniu z psychologią jedzenia, aby promować trwałe zmiany w nawykach żywieniowych i poprawę samopoczucia. Kasia jest również autorką licznych artykułów i publikacji, w których omawia najnowsze badania dotyczące żywieniowych aspektów profilaktyki chorób, odchudzania, oraz wpływu diety na ogólny stan zdrowia. Swoją wiedzę i doświadczenie dzieli nie tylko na łamach specjalistycznych czasopism, ale i w szeroko dostępnych mediach, edukując społeczeństwo o znaczeniu zdrowych nawyków żywieniowych. Jako prelegentka na konferencjach dietetycznych i warsztatach, Kasia inspiruje zarówno profesjonalistów z branży, jak i osoby szukające sposobów na poprawę swojego zdrowia przez zmiany w diecie. Jej seminaria są cenione za praktyczne porady, naukowe podejście oraz motywujące historie sukcesu.