Olej rzepakowy na włosy – jak działa?

olej rzepakowy na włosy

Z oleju rzepakowego korzysta się przede wszystkim w kuchni. Można na nim przygotowywać rozmaite potrawy lub też dodawać go do sałatek. W związku z tym przydaje się podczas uroczystości rodzinnych, ale też w codziennym użytkowaniu.

Sprawa wygląda jednak nieco inaczej, ponieważ olej rzepakowy przydaje się również w kosmetyce. Ma bardzo pozytywny wpływ na ludzkie włosy, o czym możemy się przekonać, gdy tylko po niego sięgniemy.

Oczywiście kluczowe jest to, aby odpowiednio go stosować i robić to z głową. Ten artykuł pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości.

Olej rzepakowy na włosy – czego można się spodziewać?

Olej rzepakowy to najlepszy wybór na regularne olejowanie włosów. Brzmi to dość dziwnie, jednak na taki zabieg kosmetyczny decyduje się obecnie coraz większa grupa pań. Spowodowane jest to przede wszystkim tym, iż olejowanie nadaje włosom:

  • miękkości,
  • elastyczności,
  • delikatności,
  • blasku.

Dodatkowo wzmacnia się strukturę łodyg włosów, dzięki czemu stają się mocniejsze. Fryzura za każdym razem będzie atrakcyjna i panie nie będą nią rozczarowane.

Olej rzepakowy to skuteczna kuracja przed ważnymi wyjściami, np. o charakterze towarzyskim i biznesowym. Nic dziwnego, że w polskich domach pojawia się w tak sporych ilościach.

Regularne stosowanie oleju rzepakowego doprowadza do tego, że włosy nie są zbyt podatne na uszkodzenia, a poza tym są przyjemne w dotyku. Z pewnością docenią to panowie, którzy lubią się bawić kobiecymi włosami i czerpią z tego dużą przyjemność.

Powierzchnia włosa w krótkim czasie stanie się gładka, a na włosie tworzy się tzw. bariera ochronna. Jak widać zdecydowanie się na taką kurację to strzał w dziesiątkę.

Sprawdź również:

Najlepsze tabletki na porost włosów ranking

Pierwsze efekty można zauważyć natychmiastowo, więc nie pozostaje nic innego, jak sięgnąć po olej i wypróbować kurację na własnej skórze głowy.

Olej rzepakowy – jak należy go stosować?

Kluczem do sukcesu w opisywanej wyżej kuracji jest prawidłowe stosowanie oleju rzepakowego na włosach. Przed zastosowaniem oleju należy pomyśleć o użyciu odpowiedniego podkładu nawilżającego, ponieważ olej odznacza się silnym działaniem natłuszczającym.

W tym zakresie sprawdzi się przede wszystkim humektant. Podkład należy dokładnie wcierać we własne włosy, przynajmniej przez kilkadziesiąt sekund.

Dzięki wykorzystaniu podkładu łodyga włosa będzie odpowiednio nawodniona. Poza tym dostarczy się do niej substancje odżywcze. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podkładem był żel aloesowy, który wykazuje się działaniem łagodzącym, nawilżającym i odświeżającym.

Włosy z pewnością na tym zyskają. W tym przypadku należy jednak uważać na produkty zawierające w sobie alkohol denaturowany, ponieważ działa on na włosy wysuszająco.

Raczej nikt nie chciałby do tego doprowadzić. Pod olej rzepakowy można użyć również naturalnych hydrolatów i mgiełek bez dodatku alkoholu.

Olej rzepakowy a efekty stosowania

Osoby stosujące olej rzepakowy mogą spodziewać się pozytywnych efektów realizowanej kuracji. Dzieje się to błyskawicznie, a więc włosy nawilży się praktycznie natychmiastowo. Kuracja doprowadza do tego, że:

  • włosy są solidnie nawilżone – wilgoć jest zatrzymywana bezpośrednio w łodydze. To sprawia, że włosy przestają się łamać i są bardzo mocne,
  • włosy są skutecznie odżywione – nie brakuje w nich substancji odżywczych, minerałów i witamin. Jak widać zdecydowanie się na olej rzepakowy zakończy się wielkim sukcesem. Fryzura będzie idealnie dopasowana do każdej okazji, a włosy staną się lśniące, pełne blasku i delikatne,
  • domykają się łuski – tym samym powierzchnia włosa jest zdecydowanie gładsza i bardziej elastyczna. Wszystko to za sprawą powstania specjalnej warstwy ochronnej. Struktura włosa znacznie się poprawia, ma to też niebagatelny wpływ na cebulki włosów,
  • włosy są odporne na pojawianie się groźnych uszkodzeń – docenią to przede wszystkim nieco młodsze użytkowniczki. Włosy poradzą sobie z rozmaitymi czynnikami zewnętrznymi i nieprzychylną pogodą. Nie będą się łamać i nie trzeba będzie się martwić o to, że na dworze pada deszcz lub wieje porywisty wiatr.

Efekty powinny być zadowalające praktycznie dla każdej użytkowniczki. Kluczowe jest to, aby olej rzepakowy był stosowany regularnie i zgodnie z jego przeznaczeniem. W ten sposób poprawimy kondycję włosów oraz nadamy im zupełnie nowego charakteru.

Korzystanie z oleju rzepakowego – na co zwrócić szczególną uwagę?

Korzystając z oleju rzepakowego szczególną uwagę należy zwrócić głównie na to, aby oleju nie było zbyt dużo. Można wtedy uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego, bo włosy staną się przetłuszczone.

Wystarczy odrobina oleju i delikatne wcieranie go we własną skórę głowy i włosy, a kuracja spełni oczekiwania użytkowniczek. Pamiętajmy o regularności, lecz nie korzystajmy z oleju zbyt często.

Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie oleju rzepakowego raz na dwa tygodnie będzie to w pełni wystarczające. Wiele zależy oczywiście od typu posiadanych włosów, więc zawsze można to skonsultować ze swoją fryzjerką lub kosmetyczką.

Kuracja powinna przebiegać rozważnie i z wykorzystaniem wskazanych wyżej podkładów. Jeśli mamy taką ochotę olej można stosować doustnie. To właśnie w nim znajdują się witaminy A+E, K, D oraz E, ale też kwasy tłuszczowe.

Wybór oleju rzepakowego – jak się za to zabrać?

Na rynku istnieje wiele typów oleju rzepakowego, a więc nie zawsze będziemy wiedzieć, w co konkretnie zainwestować swoje środki finansowe.

Praktycznie każda odmiana tego oleju sprawdzi się w warunkach domowych. Nie musimy się tym zbytnio przejmować. Dużą zaletą oleju w wersji rzepakowej jest jego przystępna cena oraz łatwa dostępność.

W pierwszej kolejności powinniśmy wybierać te oleje, które nie są za bardzo przetworzone. Liczy się naturalność. Największą popularnością cieszą się obecnie oleje z zimnego tłoczenia.

To gwarancja wysokiej jakości, pełnego zadowolenia oraz wszechstronności zastosowania. Taki olej pozytywnie wpływa nie tylko na nasze włosy, ale też na skórę. Powinno się też rozważyć zakup oleju ekologicznego. W tym celu warto udać się do sklepów bio, choć takie produkty możemy również zamówić przez Internet. 

Przeczytaj również:

Witaminy na porost włosów
Biotyna na wypadanie włosów

Dodaj komentarz

Photo of author

Autor:

Ewa Martoś

Redaktor i publicysta w najpopularniejszych portalach kobiecych traktujących o urodzie, właściciel salonu kosmetycznego. Ukończyła liczne kursy związane ze zdrowym odżywianiem oraz pielęgnacji ciała. Absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku na kierunku dermatologia i uroda.